FYZIOTERAPIE A MASÁŽE 

Fyzioterapie

Rehabilitace neboli fyzioterapie: má za hlavní cíl navrátit poškozeného člověka do předešlého tělesného stavu a zařadit zpět do aktivního společenského života každého, koho trápí zdravotní problémy, ať už následkem nemoci, či vrozené vady. Může jít o jednoduchá cvičení, ale i celý komplex navazujících léčebných procesů, které známe pod pojmem léčebná rehabilitace.  Rehabilitace či fyzioterapie trvá 60 min.

Fyzioterapii provádí u nás Lilla Marešová.

Masáže a terapie

Klasická masáž: I přes to, že se masáž jeví spíše jako prostředek k uvolnění stresu a psychického napětí, má rovněž nezanedbatelné léčebné účinky. Nejenže pomáhá uvolnit namáhané a ztuhlé svalstvo, ale odstraňuje také bolesti způsobené například nevhodnými pracovními návyky nebo zvýšenou fyzickou zátěží. Klasická masáž trvá 55 min.

Sportovní masáž: je určená především profesionálním sportovcům, ale také i lidem, kteří milují aktivní sportovní život. Jak profesionální sportovci, tak i lidé s láskou ke sportu ji rádi využívají jako součást přípravy těla k podávání výkonů, ale hlavně jako metodu pro urychlení regenerace po sportovních výkonech nebo během tréninkového programu. Svými účinky jim pomáhá stabilizovat výkon a umožňuje dřívější navýšení tréninkových dávek a celkovému zlepšení ve sportovním životě. Sportovní masáž trvá 55 min.

Rekondiční masáž: Klasická rekondiční masáž je zaměřená na zlepšení celkového tělesného stavu. Uvolňuje svalové spazmy, podporuje lymfatický a krevní oběh, odstraňuje bolesti svalů a urychluje odbourávání kyseliny mléčné ze svalů. Spočívá v podpoře návratu žilní krve a mízy z periférie do oběhového centra. Provádí se zejména na nejvíce zatížených partií, jako jsou záda a svaly dolních končetin. Rekondiční masáž trvá 55 min.

Dornova terapie: Jedná se o druh manuální terapie, která je velmi jemnou a pomalou alternativou mobilizací kloubů a páteře (vracení jednotlivých obratlů a kloubů do jejich přirozené polohy). Na rozdíl od šetrných forem standardní manuální fyzioterapie se tak děje za aktivní účasti pacienta jeho přirozeným a volným pohybem. Oproti chiropraxi se ošetřovaná osoba nemusí bát prudkých a násilných pohybů. Dornova terapie trvá cca 40 min.

Breussova masáž: Jedná se o velmi jemnou formu masáže páteře. Terapeut používá sled charakteristických hmatů. Masáž se provádí velmi pomalými a jemnými hmaty, je uvolňující a velmi příjemná ( používá se výhradně třezálkový olej, který má pozitivní vliv na klouby, obratle a pokožku klienta). Ošetření celého těla je rozděleno do dvou etap. Při první etapě aplikujeme Dornovu metodu na klouby dolních končetin a křížokyčelní klouby, tzn. vyšetření celkového pohybového aparátu následuje mobilizace kloubů a páteře a jejího navracení do přirozené polohy (40 min) a v závěru následuje Breussova masáž zad (20 min). Dornova terapie trvá cca 40 min a druhé ošetření Breussovou masáží trvá cca 20 min.

BaňkováníPři baňkování se vytváří podtlak v nádobě, která je přiložena k tělu. Prostřednictvím baněk je možné odstranit bolest zad a kloubů. Osvědčily se i při léčbě migrény, diabetes mellitus, hypertenze, zažívacích problémů, dny, žlučníkových potíží nebo při bolestivé menstruaci… Baňkování trvá 20 min.

Masáže a terapie provádí u nás Jakub Mareš.